Dachówki

Dach ceramiczny jest klasyczną ozdobą każdego domu, gwarantując optymalną wentylację i zdrowy klimat w budynku. Mimo relatywnie wyższej ceny, dachówka ceramiczna staje się w Polscdachówkae coraz częściej stosowanym materiałem pokryciowym. Tego typu dachówki należą do najstarszych pokryć dachowych, obok pokryć z gontu. Mimo rozwoju wielu technik dekarskich, nadal gwarantują najdłuższą żywotność dachu, sprawdzają się tam, gdzie występują duże opady atmosferyczne, a dachom stawia się najwyższe wymagania.
Dachówki ceramiczne mają liczne zalety: są trwałe i wytrzymałe, odporne na ogień, mróz, wodę i promieniowanie słoneczne. Mają świetne parametry termoizolacyjne, nie nasiąkają, ułatwiają naprawę uszkodzeń pokrycia. Kolory nie blakną pod wpływem czynników atmosferycznych. Dachówki doskonale nadają się do krycia dachów o różnym stopniu trudności, łatwo nimi kryć np. wieżyczki i ozdobne wykończenia.
Dachówki betonowe (cementowe) z wyglądu przypominają dachówki ceramiczne. Ich najważniejszym atutem jest niższa cena niż dachówek ceramicznych. Dlatego dla osób chcących uzyskać efekt zbliżony do tradycyjnego pokrycia ceramicznego przy niższych kosztach pokrycie betonowe jest optymalnym rozwiązaniem.
Dachówki betonowe są trwałe, mrozoodporne i niepalne. Dzięki unowocześnionemu procesowi produkcji, mogą służyć przez lata, tyle samo co dach z pokryciem ceramicznym. Większość obecnie produkowanych dachówek betonowych jest barwiona w naturalnymi pigmentami i dodatkowo malowana farbami akrylowymi. Poza kolorem malowanie podwyższa odporność na działanie promieni UV i zmiany temperatury. Dachówki betonowe sprzedajemy w kilku podstawowych kolorach, matowe, półmatowe lub z połyskiem.

Komentowanie wyłączone.